TORSDAG D. 7. APRIL (SAL A)

FREDAG D. 8. APRIL (SAL A)

 TORSDAG D. 7. APRIL (AUDITORIUM)

 FREDAG D. 8. APRIL (AUDITORIUM)

 POSTERS (SAL C)

TORSDAG D. 7. APRIL

09.00-10.00

REGISTRERING

SAL A

- Moderator: Christian von Buchwald

10.00-10.15

Velkomst ved formand Thomas Kjærgaard

10.15-11.15

Valerie Lund: EPOS2020 and the evolving management of CRS’

11.15-11.45

KAFFE - 

BESØG HOS UDSTILLERE

SAL A
- Moderator: Christian von Buchwald

11.45-12.15

Anette Kjeldsen: Biological treatment for Nasal polyposis

12.15-12.45

Henrik Bredahl: Rhinoplastik forundersøgelse; do´s and don´ts

12.45-13.45

FROKOST I UDSTILLEROMRÅDET

13.45-14.15

Kleins Legat forelæsning ved Therese Ovesen

SAL A
Rhinologi og laryngologi – Moderator: Camilla Mehlum

14.15-14.30

14.30-14.45

14.45-15.00

15.00-15.15

15.15-15.45

KAFFE - 
BESØG HOS UDSTILLERE

SAL A
Vestibulogi – Moderator: Mads Klokker

15.45-16.00

16.00-16.15

16.15-16.30

16.30-16.45

16.45-17.00

KORT PAUSE

17.00-18.30

GENERALFORSAMLING

Festmiddag kl. 19.30

FREDAG D. 8. APRIL

SAL A
Hoved-Hals (Cancer) – Moderator: Tejs Ehlers Klug

09.00-09.15

09.15-09.30

09.30-09.45

09.45-10.00

10.15-10.45

KAFFE - 
BESØG HOS UDSTILLERE

SAL A
Hoved-Hals (Alment) – Moderator: Preben Homøe

10.45-11.00

11.00-11.15

11.15-11.30

11.30-11.45

11.45-12.00

12.00-13.00

FROKOST I UDSTILLEROMRÅDET

SAL A
Hoved-Hals (Thyroidea) – Moderator: Christoffer Holst Hahn

13.00-13.15

13.15-13.30

13.30-13.45

13.45-14.00

14.00-14.15

14.15-14.30

14.30-15.00

KAFFE - 
BESØG HOS UDSTILLERE

SAL A
Ph.d afhandlinger - Moderator: Thomas Kjærgaard

15.00-15.20

15.20-15.40

15.40-16.00

16.00-16.15

AFSLUTNING OG PRISOVERRÆKKELSE

TORSDAG D. 7. APRIL

AUDITORIUM
Uddannelse

– Moderator: Jens Jacob Henriksen

14.15-15.00

J Melchiors: Ny målbeskrivelse og simulationstræning

15.00-15.15

M Alanin: Rhinologisk fellowship på Guys and St. Thomas´ Hospital

15.15-15.45

KAFFE - 
BESØG HOS UDSTILLERE

AUDITORIUM
Uddannelse

– Moderator: Jens Jacob Henriksen

15.45-16.00

M Lüscher: Simulationstræning i ØNH-speciallægepraksis

16.00-16.15

B Karlsmose: Hvordan vinder man uddannelsesprisen i ØNH-speciallægepraksis?

16.15-16.30

T Kjærgaard: Simulationstræning ved akutte luftveje

16.30-16.45

J Mathiesen: Odense ØNH årets uddannelsespris

16.45-17.00

KORT PAUSE

17.00-18.30

GENERALFORSAMLING

Festmiddag kl. 19.30

FREDAG D. 8. APRIL

AUDITORIUM
Lugt /smag og Vaskulære lidelser – Moderator: Anette Kjeldsen

09.00-09.15

09.15-09.30

09.30-09.45

09.45-10.00

10.00-10.15

10.15-10.45

KAFFE - 
BESØG HOS UDSTILLERE

AUDITORIUM
Søvn – Moderator: Henrik Jacobsen

10.45-11.00

11.00-11.15

11.15-11.30

11.30-11.45

11.45-12.00

12.00-13.00

FROKOST

AUDITORIUM
Otologi – Moderator: Ramon Jensen

13.00-13.15

13.15-13.30

13.30-13.45

13.45-14.00

14.00-14.15

14.15-14.30

14.30-15.00

KAFFE - 
BESØG HOS UDSTILLERE

AUDITORIUM
Ph.d afhandlinger - Moderator: Michael Gaihede

15.00-15.20

15.20-15.40

15.40-16.00

16.00-16.15

AFSLUTNING OG PRÆMIEOVERRÆKKELSE

POSTERPRÆSENTATION SAL C.

-Moderator: Kim Werther

10.45-10.52

10.52-10.59

10.59-11.06

11.06-11.13

11.13-11.20

11.20-11.27

11.27-11.34

11.34-11.41

11.41-11.48

POSTERPRÆSENTATION SAL C.

-Moderator: Caroline Plaschke

13.00-13.07

13.07-13.14

13.14-13.21

13.21-13.28

13.28-13.35

13.35-13.42

13.42-13.49

13.49-13.56

13.56-14.03